شرکت طراحی سایت رسارایان

  با 13 سال سابقه کار طراحی و راه اندازی وبسایت های اینترنتی و فروشگاه آنلاین

بک لینک چیست ؟

یکی از با اهمیت ترین آیتم ها در بهینه سازی کلمات برای موتورهای جستجو بک لینک است

بگزارید کمی به عقب برگردیم ، حدود سه چهار سال پیش :

ماجرا از آنجا آغاز شد که مدیران وب سایتها راز محبوبیت کلمات کلیدی نزد گوگل را تا حد زیادی به صورت تجربی در یافتند و آن چیزی نبود جز تعداد لینکها که از وب سایتهای دیگر دریافت می کنید و همچنین کیفیت آن لینکها که مربوط به رتبه آن وب سایت بود ، این معنی ظاهری بک لینک است .

اما برای توضیح مفهوم اصلی بک لینک اجازه بدهید از یک استعاره استفاده کنم : دست دادن یا هند شیکینگ

درست مثل اینکه شما در طول روز با چند نفر  دست می دهید و هر کس با افراد بیشتری دست بدهد یعنی اعتبار بیشتری دارد و معروف تر است و هرچه آن افرا د هم معتبر تر باشند به اعتبار شما افزوده می شود ، گوگل در واقع تعداد و اعتبار افراد را که در طول روز با شما دست می دهند می شمرد و به شما امتیاز می داد .

بعد از آشکار شدن این موضوع برای وب مسترها همه به سمت وب سایتهای دیگر به خصوص وب سایتهای با اعتبار بیشتر حجوم آوردند و از آنها لینک خریدند  و با این کار به سطح اول کلمات کلیدی وب سایت خود در گوگل رسیدند اما در این میان گوگل با الگوریتم خود دچار اشکال شد چرا که با انبوهی از بک لینک های نا مرتبط روبرو شد ، این اتفاق دقت نتایج جستجوی گوگل را کم کرد.

گوگل هر روز شاهد هندشیکینگ افراد نامرتبط بود تا اینکه الگوریتم خود را با متود های پنگوئن ،پاندا  و مرغ مگس خوار تصحیح کرد .

این سه الگوریتم همه برای جلوگیری از خرید بک لینک و متمایز کردن لینک های خوب از بد بوجود آمدند و البته نه برای اینکه بعضی وب سایتها در صفحات اول با خریدن بک لینک ها جا خوش کرده بودند را جابجا کند بلکه برای اینکه نتایج بهتری برای جستجوها لیست کند ، چرا که بک لینک ها تاثیر زیادی در نمایش نتایج جستجو داشتند و دارند .

تنها کاری که گوگل در حال حاضر انجام می دهد  این است که با روشهای بسیار دقیق وب سایتهایی که به فروش بک لینک اقدام می کنند را شناسایی می کند و با جریمه کردن این وب سایتها و وب سایتهایی که بک لینک خریداری کرده اند را از لیست خود حذف می کند و اصطلاحا آنها را پنالایز می کند .

اگر می خواهید از بک لینک های وب سایت خود مطلع شوید می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید و بک لینک های وب سایت خود را ببینید :

ابزار برای نمایش بک لینک وب سایت  :          http://www.backlinkwatch.com

اما با این توضیحات چند مفهوم را باید توضیح بیشتری بدهم اول اینکه چگونه به وب سایت دیگری لینک بدهیم و دوم اینکه لینک خوب و بد کدامند ؟

برای لینک دادن به یک وب سایت دیگر می توانیم از تگ های نوفالو و دوفالو استفاده کنیم .

نوفالو به این معنی است که شما به وب سایت دیگر لینک داده اید ولی این وب سایت از نظر موضوعی مرتبط با شما نیست ، مثلا شما طراحی وب سایت یک شرکت کنسرو سازی را انجام داده اید و در وب سایت خود این کار را معرفی کرده اید و با لینک نوفالو در وب سایت خود به گوگل می فهمانید که از نظر موضوعی و اعتباری با این وب سایت ارتباطی ندارید تا از کاهش احتمالی رتبه خود جلوگیری نمایید و دوفالو نیز درست برعکس عمل می کند یعنی شما مسئولیت لینک خود را به عهده می گیرید .

اما بک لینک بد چیست ؟

لینکهای خریدنی – لینکهایی که با تعداد زیاد در همه صفحات تکرار می شوند ، لینکهایی غیر مرتبط و لینکهای خوب لینکهایی است که بر اساس ارائه مطالب باشد و معمولا تکرار در همه صفحات را با خود به همراه ندارد و معمولا مرتبط با مطالب درج شده در آن وب سایت است .

به همین دلیل گوگل به وب سایتهایی که لینکهای مرتبط می گیرند امتیاز بیشتری می دهد .

گوگل به سرعت متوجه لینک های تکراری در وب سایتهای مختلف می شود و با الگوریتمهای جدید خود آنها را اسپم شناسایی می کند و به این ترتیب از خرید بک لینک جلوگیری می کند .

آیا باید برای محبوبیت وب سایت خود  بک لینک خریداری کرد ؟

به هیچ عنوان بک لینک را خریداری نکنید بلکه با درج مطالب مستمر و مرتبط ، منتظر بک لینک  از طرف وب سایتهای دیگر باشید و نتیجه کار خود را در جستجوگر گوگل ببینید .

آیا تعداد بازدید کننده وب سایت در اهمیت  لینک های آن تاثیر دارد ؟

دقیقا تکرار این کلمات که به انکر لینک معروفند محبوبیت این کلمات را در نزد گوگل رقم میزند البته اگر مرتبط باشند مثلا اگر در وب سایتی با ۱۰۰۰ بیننده در روز لینکی را دریافت نمایید بسیار موثر تر از وب سایتی است که بیننده پایینتری را داراست اما اینکه مرتبط باشد و در همه صفحات آن وب سایت تکرار نشده باشد بسیار اهمیت دارد.

در مطالب بعدی چگونگی ایجاد بک لینک را دنبال خواهیم کرد .

 منبع

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 01 آذر 1393 ساعت 16:58
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

خدمات اینترنتی رسا رایان

طراحی سایت رسا رایان با سابقه ای نزدیک به 13 سال یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات طراحی سایت، طراحی سایت فروشگاهی، بهینه سازی سایت یا خدمات سئو در ایران می باشد. بسیار خرسند می شویم اگر طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید.

تلفن تماس: 08644223637    تلفن همراه : 09120942434  -  09188665650   ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید