شرکت طراحی سایت رسارایان

  با 13 سال سابقه کار طراحی و راه اندازی وبسایت های اینترنتی و فروشگاه آنلاین

4 ترفند برای بهینه سازی سایت برای موبایل

در عصر ی زندگی میکنیم که دیجیتال به عنوان یک تحرک ضروری به شمار میرود. دستگاه های تلفن همراه, امروزه امکاناتی را به کاربران ارائه میدهد تا امکان دسترسی به همه چیز از جمله کسب و کار ما و زندگی اجتماعی را داشته باشند و همینطور هدایت کنند.

چهار ترفند برای بهینه سازی سایت برای موبایل

دستگاه های هوشمند امروزی در ادامه ی تحولات تکنولوژی به صورت یک انقلابی در فعالیت ها روز به روز مردم تاثیر گذاشته است که به خودی خود این امر به یک بخش مرکزی از زندگی روزمره برای اکثر مردم مبدل گشته است. در خلال این همه تکنولوژی این برنامه های کاربردی برای برآورد کردن نیاز ها ی کاربران به چند حوزه ی کلی تقسیم میشود که از جمله ی آن میتوان در بخش آموزش و پرورش، سرگرمی، رسانه ها، کسب و کار، و غیره را نام برد. از این رو، با رعایت اهمیت برنامه های تلفن همراه و افزایش محبوبیت در بازار, این تکنولوژی را میتوان یک اهمیت ضروری در درک مسائل طراحی و موبایل و برنامه های کاربردی موبایل دانست.


در این بخش 4 نکته ی اساسی در تغذیه کردن طراحان موبایل در باره ی استفاده ی کاربر تلفن همراه و رفتارهای 01It مشاهده شده است که در بسیاری ازاین برنامه های کاربردی آیکون های مربوط به این تلفن ها به صورت نامشخص تعبیه شده است که همین امر اغلب باعث سردرگمی کاربران میشود که طراحان موبایل میبایست در این زمینه یکپارچه سازی مربوطه را انجام دهند. در بخش زیر , مجموعه ای از آیکون هایی که کاربران با تعداد بسیار کمی از آنها آشنا هستند را معرفی کردیم که برخی از این آیکون مشترک هستند.

مثلث – این دکمه در, بخش بندی کردن فایل ها استفاده میشود
دو خط موازی - ا این دکمه در توقف فایل ها استفاده میشود
صلیب 'X' - این دکمه در بستن فایل ها استفاده میشود
میدان - این دکمه در متوقف کردن فایل ها استفاده میشود


این چند آیکون چندین دهه است که از رایج ترین دکمه هایی میباشند که به طور مداوم از آنها استفاده میشود که این چند دکمه به طرز معمول بسیار قابل درک میباشد.
در این حین آیکون هایی وجود دارد که ماهیت مبهم و گیج کننده دارد (مانند آیکون لنز) که اغلب خاصیت به دیکته در آوردن دو هدف و جستجو و زوم کاربران را با حالتی اجتناب در بر دارد. در اینجا،آن چه که حائز اهمیت است آن است که کاربر برای در دست گرفتن عملکرد آن بر اساس زمینه هایی کاربری مناسب باید از این /ایکون ها استفاده کند تا بتواند به واسطه ی آن نیاز ها ی خود را بر طرف کند هرچند به نظر می رسد که درک این کا در سراسر برنامه سازگار کاری بس دشوار است.

راه خروج: در اینجا، آنچه که شما را وادار به این میسازد تا راهی را که از این قضیه رهایی یابید آن است که از آیکون ها یی که در این حیطه سازگای کامل را ندارند اجتناب کنید و یا با استفاده از یک کاربری که در این زمینه آشنایی کامل را دارد استفاده ی مکرر کنیم از طرفی شما همچنین میتوانید با اضافه کردن آیکون کلمات کلیدی را به نمایش بگذارید و از قابلیت های اصلی آنان بهرمند شوید.

ترفند دوم : احساس نفرست یا کنترل بیشتر برای وب سایت های موبایل

 در این بخش 4 نکته ی اساسی درباره ی کاربرو رفتارهای 02The و عمل معرفی وتسهیل در استفاده از این برنامه یا سایت در بالاترین حد خود در معرض دید قرار داد. در این بخش آنچه حائز اهمیت است آن است که کاربر تمایل به این داردکه وقتی وارد سایتی شد گرایش به ان پیدا خواهد کرد که تا پایین صفحه ای سایت را مشاهده کند بدین منظور کاربران اینترنت به عنوان کاربرانی بی تاب در نظر گرفته میشوند، بسیاری از افراد اغلب در حال دیدن سایت تا پایین صفحه را مرور میکنند.

راه خروج: شما می توانید رای برای جلوگیری از اضافه کردن مواد ضروری در پایین صفحه ی سایت آن یا در بالای صفحه و یا در صفحه اصلی،قرار دهید به طوری که کاربران به راحتی بتوانند مطالب آن را هر زمانی که بخواهند در خود داشته باشند و یک کار بهینه سازی شده ای را پیش ببرند.

 

ترفند سوم : مردم اقلب چهار حرکت را ترجیح می دهند 

 در این بخش 4 نکته ی اساسی درباره ی تغذیه کردن کاربر تلفن همراه و رفتارهای 03It مشاهده میشود که در این فصل مردم اغلب ازامتحان کردن این مورد اجتناب میکنند.برای رفع این اجتناب پذیری افراد یک سری روش ها ی معمول روش برای تعامل در برنامه های یک دیگر وجود دارد که عبارت اند از:

اشاره گر (Swipe) – در اینجا باید بررسی شود که آیا پیکان یا اشاره گر حاظر و موجود میباشد یا نه چه بسا که اشاره گر یک ژست مفید در این امر است که باید به خوبی استفاده شود به طوری که قابل درک برای کاربران باشد.
ضربه زدن (Tap) - این حرکت اغلب به استفاده و تسهیل کاربران برای انتخاب و دسترسی به گزینه های در دسترس کمک میکند و قابل استفاده است.
اسکرول(Scroll) - این ژست رایج ترین نوع این بخش است که غالبا استفاده می شود و بر خلاف اشاره گر و ضربه زدن ،این بخش به هر نشانه بصری محدود نمی شود و به کاربران امکانات خاصی را میدهد.
پینچ کردن (برای بزرگنمایی) - این حرکت برای زوم کردن قابل استفاده است امروزه استفاده از برنامه های تلفن همراه برای مشاهده یک سایت از طریق تلفن همراه، این امکان را به کاربران میدهد تا اکثریت مردم از این حرکت در گوشی ها ی خود استفاده کنند . در واقع مردم تمایل به این دارند تا با تلفن همراهی که در دستشان دارند ازنسخه ی موبایل بهینه سازی شده استفاده کنند تا به راحتی بتوانند با زوم کردن در صفحه اطلاعات را بهتر مشاهده کنند و از سوی دیکر اگر این صفحات ریسپانسیو شده باشند مطلوبیت بیشتری را از طرف کاربر دریافت خواهند کرد.
راه خروج: اجتناب از حرکات غیر اصلی،که به نوبه ی خود راهی موثر در این وادی میباشند اما به طور کلی سه حرکات اول فقط مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ترفند چهارم : استفاده از اپلیکیشن های مدیریتی کوچک

 در این بخش 4 نکته ی اساسی درباره ی تغذیه کردن قابلیت های دستگاه و کاربر تلفن همراه و رفتارهای 04Integrating با برنامه های کاربردی وجود دارد که این امر می تواند به ایجاد یک برنامه تعاملی و بسیار کاربردی که کاربران آن را میپسندند کمک کند به عنوان مثال، شما می توانید ویژگی های زیر را در بر داشته باشید :

دوربین – این برنامه می توانید ویژگی های دوربین برای اسکن یک سند را برای کاربر قابل استفاده نماید که این امرممکن است به عنوان سحر و جادو برای کاربران نهایی به نظر برسد.
شتاب سنج - این باعث می شود که برنامه قادر به ردیابی حرکات کاربر باشد
محل جغرافیایی سکونت شما - فعال کردن کاربران برای جمع آوری اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی خود یکی دیگر از ویژگی های جالب و شگفت انگیز است. کاربرانی که با تکنولوژی رابطه ی خویس ندارند اغلب ازایم امر به عنوان یک سحر و جادوی بسیار بزرگ یاد میکنند.
راه خروج:برای این کار میتوان از یک دستگاه تلفن همراه به همراه نرم افزار موجود در آن استفاده نمود. اضافه کردن هر عنصر جالب، مفید و شگفت انگیز به برنامه شما و اطمینان از محبوبیت خود را در میان مصرف کنندگان در سراسر جهان یک برگ برنده در این زمینه و نشان دهنده ی اعتبار برنامه ی شماست که از دید کاربر یک چهره ی کاربر پسندی را دارد و کاملا بهینه سازی شده به حساب می آید.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 آذر 1393 ساعت 10:32
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

خدمات اینترنتی رسا رایان

طراحی سایت رسا رایان با سابقه ای نزدیک به 13 سال یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات طراحی سایت، طراحی سایت فروشگاهی، بهینه سازی سایت یا خدمات سئو در ایران می باشد. بسیار خرسند می شویم اگر طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید.

تلفن تماس: 08644223637    تلفن همراه : 09120942434  -  09188665650   ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید