شرکت طراحی سایت رسارایان

  با 13 سال سابقه کار طراحی و راه اندازی وبسایت های اینترنتی و فروشگاه آنلاین

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر بهینه سازی تصاویر

تصاویر بخش بسیار مهمی از سایت شما هستند، اما شما آن ها را هم می توانید بهینه کنید. تمامی تصاویر می توانند دارای نامی باشد. همچنین از تگ alt میتوان برای زبان فارسی استفاده کرد.

چرا باید از این امکان استفاده کنیم؟ اگر در زمانی که کاربر سایت شما را مشاهده می کند و به هر دلیلی تصاویر به او نمایش داده نشد، به جای آن متن داخل alt نمایش داده می شود.
دلیل دیگری که باید این کار را انجام دهید این است که این کار مانند همان متن لینک است. و در صورتی که آن تصویر به جائی لینک شده باشد متن alt به عنوان anchor text استفاده می شود. به هر حال ما پیشنهاد نمی کنیم که از چندین تصویر در سایت برای این کار استفاده کنید.
با استفاده از نوشته های alt میتوان تصاویر سایت برای بخش جستجوی تصاویر گوگل بهینه نمود.


روش های مناسب برای تصاویر


1. استفاده خلاصه، ولی کلمات توضیحی در نام فایل و alt – مانند بخش های مختلف برای بهینه سازی سایت ، نام فایل ها و نوشته های alt بهترین هستند اما در زمانی که کوتاه باشند.
اجتناب کنید از :
- استفاده از نام فایل های جامع مانند "1.jpg" ، "pic.gif" ، "image1.jpg" در زمانی که ممکن است نامی بهتر اختصاص دهید.
- استفاده از نام های طولانی.
- استفاده بیش از حد کلمات کلیدی درalt


2. استفاده از نوشته alt در زمانی که تصاویر شما لینک دار هستند. – اگر تصمیم دارید از تصویر خود برای لینک استفاده کنید، با نوشتن alt می توانید به گوگل در زمینه بیشتر شناختن آن صفحه کمک کنید. تصور کنید که می خواهید از متن برای لینک ها استفاده کنید.
اجتناب کنید از:
- نوشتن متن های طولانی که به نظر spam باشند.
- استفاده از آدرس تصویر برای مسیر یابی سایتتان.


3. ذخیره سازی تصاویر در شاخه های خودشان– به جای این که تصاویر خود را در جاهای مختلف سایت خود پراکنده کنید آن ها را در یک جا قرار دهید.


4. استفاده از فرمت های تصاویر معمول وب- بیشتر مرور گر ها از فایل های JPEG – GIF – PNG و BMP پشتیبانی می کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 شهریور 1393 ساعت 15:50
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

خدمات اینترنتی رسا رایان

طراحی سایت رسا رایان با سابقه ای نزدیک به 13 سال یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات طراحی سایت، طراحی سایت فروشگاهی، بهینه سازی سایت یا خدمات سئو در ایران می باشد. بسیار خرسند می شویم اگر طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید.

تلفن تماس: 08644223637    تلفن همراه : 09120942434  -  09188665650   ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید